Ech, kad ir kaip nesinori pripažinti, tačiau į langą jau po truputį pradeda belstis auksinis, kiek šlapias ir darganotas ruduo. O tai reiškia, kad artėja ir didžiosios metų šventės. Vaikams tai pačios laukiamiausios akimirkos metuose, juk Šv. Kalėdos tai dovanų metas, kai jomis sninga tarsi snaigėmis už lango. Tačiau tėveliams ir kitiems suaugusiesiems tai neretai tampa nemenku išbandymu. Turbūt visiems norisi surasti ir padovanoti tokią dovaną, kuri ilgam liktų įsimintina ar bent jau panaudojama. Pačios paskutinės dienos didžiuosiuose prekybos centruose tampa tikra kova dėl vertingesnių žaislų ar tiesiog prausimosi rinkinio. Deja, nors pastaroji dovana ir yra panaudojama, tačiau tikrai retam kam norisi ją gauti. Norint išvengti spūsčių parduotuvių kasose ir rasti labiau tinkamą dovaną reikėtų susizgribti gerokai anksčiau. Juk kalėdinės dovanos taip glosto širdį ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Taigi pirmiausiai pasirūpinkite idėjomis. O šių tikrai netrūksta internete. Mažuosius šeimos narius nustebinsite mielais žaislais, o ir patys sutaupysite jei pavyks viską įsigyti akcijų metu. Pirmiausiai apžiūrėkite tai, kas jiems gali patikti, o po to palyginkite kainas skirtingose parduotuvėse ar net internete. Juk dabar pasaulis tapo toks mažas, kai smagios dovanos gali būti atsiunčiamos net iš kito pasaulio pakraščio.

Kelios priežastys, dėl kurių kalėdinės dovanos turi būti supirktos iš anksto yra tai, kad joms skirtus pinigus išleisite ne iš karto, o net per kelis mėnesius. Tai bus ne taip skaudu Jūsų šeimos biudžetui. Paskutines prieššventines savaites jau galėsite džiaugtis ateinančia kalėdine nuotaika, o ne sukti galvą dėl dovanų. Tiesiog išvengsite streso! Jei Jums visai nesiseka išrinkti dovanos mažiesiems, paprašykite jų parašyti laišką Kalėdų seneliui. Pastarasis ir Jums pametės neblogų idėjų šiuo klausimu.

Dovanų ratas vien vaikais dažniausiai nesibaigia. Šventiniame sąraše puikuojasi tėveliai, broliai, seserys, sutuoktiniai ir net geriausi draugai. Taigi geriausia draugė nustebs ir tikrai apsidžiaugs Jūsų rankomis megztu ir jai padovanotu šiltu šaliku. Abejingų rankų darbui nelieka, tik visiški neišmanėliai neįvertins tokios dovanos. Jei ir nemokate megzti, šaliką vis tiek galite padovanoti. O gal tiktų tokios smagios dovanos kaip kumštinės pirštinės su juokingais personažais? Kojines dovanoti banalu, tačiau jei iš laiko surinktumėte daug linksmų ir juokingų kojinių į vieną dovanų dėžę? Vyrai tikrai apsidžiaugs tokia šmaikščia dovana. Visgi svarbus dalykas yra ir kalėdinės dovanos įpakavimas. Juk tas paskubomis iš parduotuvės lentynos nugriebtas maišelis tikrai neparodo Jūsų nuoširdaus darbo renkant dovaną. Būtų žymiai šauniau jei įpakavimus pasigamintumėte patys. Net maišelius iš medžiagos atraižų galite pasisiūti jei tik yra laiko, noro ir galimybių. Kitu atveju galite pasinaudoti dovanų dėžutėmis, kurias net galite patys dekoruoti arba tiesiog nupirkti jau paruoštas dovanai. Tai žymiai gražiau ir stilingiau nei rasti dovaną besivoliojančią popieriniame maiše.

Dovanų klausimu galima ir šiek tiek pašmaikštauti. Juk per šventes reikia linksmintis! O kas gali būti geriau nei linksmos dovanos? Galvojate kas tai galėtų būti? Galbūt tai linksmu piešinuku ar graviruotu užrašu puošta taurė, gal smagus stalo žaidimas? Svarbiausiai neprarasti fantazijos ir net kočėlas jaunajai šeimininkei gali tapti puikia dovana. Visos sumaišties prekybos centruose, savo galvose ir piniginėse išvengsite be vargo ir iš anksto apsvarstę visą švenčių scenarijų. Kai bus supakuotos visos kalėdinės dovanos beliks smagiai laukti ir džiaugtis užplūstančia ramuma.